(0352) 52-25-48
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English

Про семінар-нараду з клієнтами Головного управління Казначейства у Тернопільській області

Опубліковано 19 грудня 2019 року, 14:34

18 грудня 2019 фахівці Головного управління Державної казначейської служби України у Тернопільській області провели семінар-нараду з головними бухгалтерами розпорядників та одержувачів бюджетних коштів з питань реформування системи бухгалтерського обліку в державному секторі. Подібні зустрічі проводять не вперше, адже системна робота з клієнтами є одним з пріоритетів: вона сприяє кращому розумінню бюджетного законодавства, а відтак – і ефективному використанню бюджетних кошів.

Звертаючись до учасників, заступник начальника Головного управління Олексій Зварич, окреслив основні аспекти нововведень та запросив присутніх до діалогу. Далі він зупинився на організації роботи органів Казначейства у період завершення бюджетного 2019 року та початку 2020 року.

Начальник управління бухгалтерського обліку операцій з виконання бюджетів – головний бухгалтер Ольга Чайківська повідомила про перехід з 01 січня 2020 року на централізовану модель здійснення видатків усіх місцевих бюджетів та запровадження в органах Казначейства Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, а з 12 січня 2020 року – використання міжнародних стандартів IBAN. При цьому вона підкреслила важливість узгодженої роботи всіх учасників бюджетного процесу для забезпечення відкриття нових рахунків, внесення змін до договорів (угод), правильного зарахування платежів до бюджетів та фондів соціального страхування.

Начальник управління міжбюджетних відносин та видатків місцевих бюджетів Наталія Стець розповіла про формування та подання мережі розпорядниками коштів місцевих бюджетів, а також про порядок повернення міжбюджетних трансфертів по завершенню бюджетного року.

Начальник управління консолідованої звітності Марія Мальована звернула увагу присутніх на типові помилки при складанні та поданні до органів Казначейства фінансової та бюджетної звітності розпорядників та одержувачів бюджетних коштів.

З метою дотримання норм бюджетного законодавства начальник управління обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів Ольга Росенко нагадала про порядок обліку зобов’язань розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, про порядок та терміни подання до органів казначейства документів, що застосовуються в процесі виконання бюджетів.

Окремо розглянули блок питань щодо публічних закупівель. При цьому головний спеціаліст відділу обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів державного бюджету управління обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів Тетяна Сворень також ознайомила присутніх із функціями Казначейства у цій сфері.

Завершили обговорення відповідями на запитання учасників.