(0352) 52-25-48
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English

Казначеї долучились до відзначення 101-ї річниці Листопадового чину

Опубліковано 04 листопада 2019 року, 11:03

Працівники Управління Казначейства у Збаразькому районі Тернопільської області долучились до патріотичної палітри „Велич Листопадового чину”, проведеної на згадку про Листопадове повстання і створення Західно – Української Народної Республіки.

101 рік тому 1 листопада 1918 року відбулася подія, яка стала однією із найвизначніших в українському державотворенні новітньої епохи. Цього дня на стародавній ратуші Львова замайорів наш національний синьо-жовтний прапор, що засвідчило утвердження Україніської влади в столиці Східної Галичини.

Події того дня були, є і залишаться в числі найзнаковіших в української історії. Створення Західно-Української Народної Республіки і державних органів влади відбулося не лише у Львові, а й по всій Західній Україні.

Попри всі буремні та навіть трагічні подальші події 1 листопада залишається тим днем, коли українці „засобами народної волі мрію перетворили в дійсність, втіливши національні ідеї в життя. Піднесене звучання перевороту, схвильованість, життєстверджуючий пафос – все це надавало подіям цього великого дня надзвичайної ваги і поетичності”.

Листопадова революція – це був попередній крок до урочисто проголошеної трьома місяцями пізніше, 22 січня 1919 року, на Софіївській площі у Києві, Соборності всіх Українських земель в одну велику Українську державу. В історичному Акті Соборності й державного об’єднання Українських земель ідея Листопадового зриву знайшла своє українське завершення